Hlúposť, sprostosť, hovadina ...

Autor: Juraj Hradský | 17.5.2011 o 10:45 | (upravené 17.5.2011 o 10:56) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  874x

Napadajú vás sprostosti?? Hlúposť, sprostosť, taká tá sprostosť z tých najsprostovatejších sprostostí a to už vôbec nemusí byť ani erotická? A to nemusí byť ani vaša, taká tá hovadina, čo sa bežne stane a popácha medzi ľuďmi vonku, na ulici, v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, či vo vnútri, v domácnosti, v úrade, v nemocnici, v reštaurácii, v kostole, atď. Veď áno - aj v kostole sa vám môže prihodiť nejaká sprostosť, či doslova - nepríjemnosť. Ukradnú vám dáždnik, ktorý hneď pri východe z kostola môžete zakúpiť za symbolický poplatok - 50 korún.

Môže sa vám tiež stať, že vaše príjemné duševné rozpoloženie a sústredenie sa na religiózne myšlienky naruší sused (ka) vedľa, či - spoza vás, ktorý (á) vás svojím výrazným hlasovým prejavom sprevádzaným totálnou absenciou hudobného sluchu  privádza do šialenstva, počas ktorého môžete kompletne dohrýzť vašu vzácnu rodinnú modlitebnú knižku. Prípadne k Vám počas nábožných spevov priplachtia zaujímavé cibuľovo cesnakové vône, skrátka dych produktov, ktorými sa nejaký dobrák pred návštevou Božieho stánku nafutroval. Môžu to byť aj alkoholické výpary tiahnúce z určitých jednotlivcov, ktorí sa už doma snažili predbehnúť kňaza a napodobniť obrad premeny vína - žiaľ - s celkom opačným účinkom. Konzument po požití väčšieho množstva vínneho moku sa stáva páchnúcim a motajúcim sa indivíduom a ako také do kostola teda nepatrí. Stane sa tiež, že do spevu zbožných chorálov a vône tymiánu sa vkradne niečo, čoho sa najskôr preľaknete, čo vás poriadne zneistí a naruší vašu kontempláciu. Napadne vás, že to nie je možné, že to predsa nemôže byť pravda, to sem do božieho stánku jednoducho nepatrí, je to nedôstojné, kruté a hlúpe. Nebudeme to naťahovať vážení priatelia, jednoducho ide o obyčajný prd, ktorý poslal kolovať po vznešených a svätých priestoroch nejaký nekultúrny jedinec, ba nebál by som sa ani výrazu - božie hovädo, ktoré si púšta vetry na špacír kde a kedy ho napadne. Alebo - a to ako kresťania môžeme, ba musíme ospravedlniť, sa to prihodilo niekomu, kto má zdravotné problémy, staršiemu človeku, ktorému už tie črevá neposkytujú takú zábezpeku, aká by sa od týchto orgánov očakávala, a - jednoducho - povolia. Takýto produkt sa potom motá po kostole a vzbudzuje veľkú nevôľu veriacich. Toto sa vám samozrejme môže prihodiť nielen v kostole, ale aj vo všetkých vyššie menovaných ustanovizniach, či dopravných prostriedkoch. A nakoľko u nás nikdy nie je núdza o zaujímavé situácie, v ktorých hraje hlúposť v našej pospolitosti hlavnú úlohu, život jednotlivca sa stáva pomerne pestrý a zaujímavý.

Na radu kolegov a čitateľov som blog rozdelil na viac častí, ktorými sa budem snažiť udržať vašu pozornosť pri rozvádzaní takto široko koncipovanej a snáď aj všetkým nám blízkej témy: "Hlúposť, sprostosť, hovadina ..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?