Prečo m i voláš, keď som v piatok zomrel ...

Autor: Juraj Hradský | 6.12.2012 o 11:30 | (upravené 6.12.2012 o 11:36) Karma článku: 9,49 | Prečítané:  401x

Zvoní mobil - prekvapí vás to a počujete sa ako hovoríte: "Prečo mi voláš, keď som v piatok zomrel"... Sugestívne, bez náznaku čierneho humoru, také smutno skutočné ...

Bolo to v sobotu po polnoci, keď ma zobudil vyzváňajúci mobil. Telefonoval kamarát. Pripadalo mi zvláštne, že sa naň pozerám akoby z výšky. Snažil som sa dosiahnuť na tlačítka, nešlo to. Prešiel mnou pocit neistoty a obavy. Telo bolo akési imaginárne a mobil stále vyzváňal. Do bezmocnosti z mojej nečinnosti zrazu zaznel hlas kamaráta z telefónu: „Čo si hluchý, prečo to neberieš??!"  Neveriacky som sa pozeral na mobil a počul som sa ako smutne a nezúčastnene hovorím: „Prečo mi voláš, keď som v piatok zomrel." - po vyslovení tejto vety som sa zľakol a otvoril oči. Všade tma, pokoj, slabučký tikot hodín, zvuky noci ktoré nevnímame jednoducho preto, lebo sa oddávame spánku.

Bol to teda sen?? - Chvála Bohu, prebehlo mi mysľou a spomenul som si na experimenty Dr. Moodyho. Ležal som a uvažoval nad realistickým vyzváňaním mobilu a celým nasledujúcim dejom. Aby som sa upokojil, vstal som a v tme prešiel do pracovne. Vzal som do rúk mobil - bol vypnutý. Prenasledoval ma kamarátov hlas a moja odpoveď. Ľahol som si spať ale bolo to príliš silné - v ušiach mi znela otázka - čo to malo vlastne znamenať?

Ráno pri raňajkách som sa zdôveril manželke. Pozerala na mňa neisto a videl som ako v duchu preberá zoznam známych lekárov príslušnej profesie, ku ktorým by ma odporučila.

Hovorí sa, že starí ľudia väčšinou vedia v takýchto imaginárnych situáciách poradiť, či vysvetliť, čo takýto príbeh naznačuje, resp. sľubuje do budúcnosti. Stará dáma z rodiny, ktorej som historku porozprával sa na mňa vážne zadívala a po krátkom zamyslení mi povedala: „Tí, ktorí prežijú v sne svoju smrť, budú väčšinou dlho žiť." - Neuveriteľné, ako ma táto odpoveď upokojila. Keď už nie v skutočnosti, tak aspoň vo sne dostávame v tejto mizérii akési impulzy - náznaky niečoho perspektívnejšieho.

Na druhej strane bude iste zaujímavé zistiť, čo na moju dlhovekosť povie moja manželka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?