Hlúposť, sprostosť, hovadina ...

Autor: Juraj Hradský | 17.5.2011 o 10:45 | (upravené 17.5.2011 o 10:56) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  911x

Napadajú vás sprostosti?? Hlúposť, sprostosť, taká tá sprostosť z tých najsprostovatejších sprostostí a to už vôbec nemusí byť ani erotická? A to nemusí byť ani vaša, taká tá hovadina, čo sa bežne stane a popácha medzi ľuďmi vonku, na ulici, v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, či vo vnútri, v domácnosti, v úrade, v nemocnici, v reštaurácii, v kostole, atď. Veď áno - aj v kostole sa vám môže prihodiť nejaká sprostosť, či doslova - nepríjemnosť. Ukradnú vám dáždnik, ktorý hneď pri východe z kostola môžete zakúpiť za symbolický poplatok - 50 korún.

Môže sa vám tiež stať, že vaše príjemné duševné rozpoloženie a sústredenie sa na religiózne myšlienky naruší sused (ka) vedľa, či - spoza vás, ktorý (á) vás svojím výrazným hlasovým prejavom sprevádzaným totálnou absenciou hudobného sluchu  privádza do šialenstva, počas ktorého môžete kompletne dohrýzť vašu vzácnu rodinnú modlitebnú knižku. Prípadne k Vám počas nábožných spevov priplachtia zaujímavé cibuľovo cesnakové vône, skrátka dych produktov, ktorými sa nejaký dobrák pred návštevou Božieho stánku nafutroval. Môžu to byť aj alkoholické výpary tiahnúce z určitých jednotlivcov, ktorí sa už doma snažili predbehnúť kňaza a napodobniť obrad premeny vína - žiaľ - s celkom opačným účinkom. Konzument po požití väčšieho množstva vínneho moku sa stáva páchnúcim a motajúcim sa indivíduom a ako také do kostola teda nepatrí. Stane sa tiež, že do spevu zbožných chorálov a vône tymiánu sa vkradne niečo, čoho sa najskôr preľaknete, čo vás poriadne zneistí a naruší vašu kontempláciu. Napadne vás, že to nie je možné, že to predsa nemôže byť pravda, to sem do božieho stánku jednoducho nepatrí, je to nedôstojné, kruté a hlúpe. Nebudeme to naťahovať vážení priatelia, jednoducho ide o obyčajný prd, ktorý poslal kolovať po vznešených a svätých priestoroch nejaký nekultúrny jedinec, ba nebál by som sa ani výrazu - božie hovädo, ktoré si púšta vetry na špacír kde a kedy ho napadne. Alebo - a to ako kresťania môžeme, ba musíme ospravedlniť, sa to prihodilo niekomu, kto má zdravotné problémy, staršiemu človeku, ktorému už tie črevá neposkytujú takú zábezpeku, aká by sa od týchto orgánov očakávala, a - jednoducho - povolia. Takýto produkt sa potom motá po kostole a vzbudzuje veľkú nevôľu veriacich. Toto sa vám samozrejme môže prihodiť nielen v kostole, ale aj vo všetkých vyššie menovaných ustanovizniach, či dopravných prostriedkoch. A nakoľko u nás nikdy nie je núdza o zaujímavé situácie, v ktorých hraje hlúposť v našej pospolitosti hlavnú úlohu, život jednotlivca sa stáva pomerne pestrý a zaujímavý.

Na radu kolegov a čitateľov som blog rozdelil na viac častí, ktorými sa budem snažiť udržať vašu pozornosť pri rozvádzaní takto široko koncipovanej a snáď aj všetkým nám blízkej témy: "Hlúposť, sprostosť, hovadina ..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?