Hlúposť, sprostosť, somarina ... 3

Autor: Juraj Hradský | 18.5.2011 o 9:27 | (upravené 18.5.2011 o 9:32) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  403x

Rozlúčili sme sa polemikou o slušnosti a tak sa patrí pripojiť ešte malý dovetok. Slušnosť sme totiž už dávno vyhnali kdesi na perifériu, kde cintľavá a roztrasená sa prehrabáva v odpadkoch nášho svedomia ako bezdomovci, ponechaní napospas žraločiemu systému modernej skomercionalizovanej spoločnosti. Ako oni, (bezdomovci) tak aj ona (slušnosť) občas nájde niečo užitočné v tom svojom kontajneri. To niečo, čo treba najskôr poriadne umyť, utrieť, narovnať, aby v tom odhodenom, nepotrebnom a deformovanom kúsočku niečoho objavila vlastne kúsok seba.

Odhodený kúsok niečoho, čo sa už dnes nenosí, nehodí sa, aby sa nosilo.  - Cit ?! - Slušnosť?!  V dnešnej dobe ?! Padli ste na hlavu !? S takýmto prežitkom  dnes predsa vôbec nemôžete byť úspešní, populárni a už vôbec nie mediálne známi. Jednoducho sa neodlepíte, nakoľko slušnosť, ak ňou ešte v dostatočnom objeme oplývate, vás iba zväzuje ako kovová guľa pripevnená na nohe. Tak sa konečne spamätajte a zoškrabte zo seba tie posledné zbytky slušnosti, ktoré sa na Vás tak neodstrániteľne nalepili. Môžete nadávať iba na rodičov, ktorí do Vás akosi hlbšie vštepili vlastnosť, ktorú dnes nie ste schopní iba tak odhodiť. Nuž, zrejme sa nehodíte do tohto sveta, v ktorom slušnosť iba paberkuje po morálnych smetiskách, ktoré sme všade hojne vytvorili.

Politika v morálke je to isté, ako morálka v politike. Novodobí spasitelia sľubujúci plné bruchá a peňaženky, Mesiáši národa. Veľkohubé kreatúry zovreté  korzetmi, nakoľko chrbtica už dávno prestala plniť svoju funkciu. Skrpatela, rozpustila sa  v morálnom marazme a v tekutom skupenstve opustila vážené osobnosti kloakou, ktorou ich opúšťajú aj vetry a  vytrávené zvyšky jedál z bohato prestretých stolov. Čo tam po chrbtici! Dnes?! V dnešnej modernej dobe?! Keď všetko je nahraditeľné?! Áno. Majú pravdu. Však ako sú nahraditeľné veci, telesné orgány, nahraditeľní sú aj ľudia! Tí dnes nenahraditeľní si ale vo svojej nadutosti vôbec nepripustia, že i ONI sú nahraditeľní. A slušnosť? Snáď sa raz vráti akýmsi oblúkom na svoj piedestál. Ako šaty. Móda má svoje zákonitosti. Jednou je i to, že sa vždy po rokoch vracia to, čo tu už raz módne bolo. Po rokoch sa vracia móda našich mám, starých mám, otcov a dedov. Vráti sa iste i cit, ktorý je prepotrebný k životu tak, ako vzduch, či voda. Slušnosť predsa nemôže zomrieť iba preto, že niekoľko chrapúňov sa nezmestí do svojej kože a preto radšej menia morálne princípy v prospech svojho boha. Boha mamonu a bezduchej komercie.

Moje ospravedlnenie patrí žralokom. Tým Bohom stvoreným tvorom, ktorí tu už milióny rokov brázdia oceány vo svojom nemennom životnom rituáli, ktorý im bol určený prírodou a zakódovaný do buniek pretrváva nezmenený dodnes. Preto porovnávať politikov s týmto ušľachtilým zvieraťom iste nie je v tomto prípade celkom na mieste.

Nuž - rozohnili sme sa, ale veď - nejde o piškvorky. Sú to veci zásadného významu a ako také tvoria základný morálny kódex, ktorým sa normálne a vo väčšine prípadov i celkom samozrejme väčšina ľudstva snaží riadiť. Teda až na pár výnimiek, ktoré ale potom túto slušnú väčšinu na základe totálnej absencie slušnosti, pomocou ktorej sa vyškriabali až kdesi tam hore, kam slušný človek väčšinou vôbec nedohliadne, usmerňujú a navigujú, či manipulujú miernymi kopancami a fackami  tam, kde ich chcú mať. Čiže - čo najďalej od seba. K sebe ich privolávajú a túlia do svojej širokej teplej náruče iba raz za štyri roky, to až sa začne zvolebnievať.

Kašľať na celú politiku. Ale ak chceme hovoriť o morálnom bahne, špinavostiach a rôznych aférach, vždy žiaľ skončíme iba pri tej politike.

Apropo - kresťania, áno vážení kresťania, už roky nejde do tej mojej nie práve obsahom malej hlavy vtesnať myšlienka, čo pre Boha robia práve kresťania v politike. Je jedno, či sú to kresťania slovenskej, maďarskej, nemeckej, či rusínskej, alebo cigánskej národnosti. Či sú to katolíci, evanjelici, luteráni, jehovisti, metodisti, grékokatolíci, pravoslávni, cirkev bratská, židia a p. Deti Božie, ktoré chcú upraviť Božie zákony tak, aby sa do nich vtesnal aj Homo politikum!? Beda! - A ešte raz, - či trikrát beda prebeda!!! Ak je raz politika panské huncútstvo, ktoré sa postupne pretvorilo v marazmus - tam kresťan, či akýkoľvek veriaci, vyznávajúci a praktizujúci rôzne náboženstvá, nemá čo robiť. Naivita čistých, ktorí chcú prejsť bahnom bez toho, aby sa čo i len trochu zašpinili. Z naivity sa ale dá vytriezvieť - neskoro, ale predsa. V takom prípade, ak naozaj išlo iba o naivitu, zapracuje morálny kódex a politický kabaret sa pre veriaceho stáva iba spomienkou na čiernu moru a vracia sa späť, ako v biblickom príbehu o stratenom synovi - bohatší o nepríjemnú životnú skúsenosť.

Čo ale tí, ktorí si pod hlavičkou kresťanských strán vybudovali svoju politickú mašinériu a košiar s ovečkami, ktoré pokojne a spokojne cengajú zvoncami a kývajú hlavami v očakávaní chutnej paše od svojich politických kresťanských kandidátov. Svätá prostota.

O čom to tu pre Boha píšem!? Už som spomenul, že kašľať na politiku. Dá sa to dnes vôbec!? Sme ňou prerastení, priam infikovaní a vťahovaní do nej chtiac, či nechtiac. Masovokomunikačné prostriedky, reklamy, letáky, pútače, - na každom kroku vás tresnú po hlave - tu máš, kukaj, zapamätaj si hlupák, že iba vďaka nám a našej všemocnej politike sa hýbeš, existuješ a robíš to, čo by si nikdy nerobil!  Máš šancu, vďaka nám! Že nechceš!? Že nepotrebuješ!? - Nie si normálny!!! Blázon, zatvorte ho somára tam, kam patrí. Hovädo akési, chceme mu dobre a on si tu bude stavať hlavu. Potrebujeme ho raz za štyri roky a on si tu bude vymýšľať, ozembuch. Ešte to by chýbalo, aby to chytili do rúk také poctivé, naivné Božie hoviadka. Že slušnosť?! Zodpovednosť?! - A čo to ešte!? - Morálka?! - Kriste pane držte ma!! A Vy s týmto chcete ísť do politiky!? - A čo to ešte!? Robiť politiku pre ľudí!? Bez korupcie, afér, škandálov!? Božia prostota. A viete vy, čo je to hovno!? Tak to je to, čo budete mať, až s takýmto programom  prídete do parlamentu a do vlády. Že nás odstavíte od korýt!? Už môžte. Aj tak sú prázdne, vy gypsové hlavy. Sme za vodou a vy s vašou slušnosťou nás už môžte ... . Tak - Na zdar! - Šašovia v priesvitných háboch, čo chcú národu predostrieť slušnosť a čistotu.

Nuž, ak nie aj dnes, zostáva veriť, že budúca generácia si do politického košiara vlkov nepustí ... .

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?