Na sledovanie televíznych seriálov treba mať nadpriemerné IQ ...

Autor: Juraj Hradský | 5.6.2011 o 14:18 | Karma článku: 4,86 | Prečítané:  566x

Pobavilo vás to? Alebo vám to mierne zdvihlo krvný tlak? Krútite neveriacky hlavou, čo je to za hlúposť? Tak to sme kolegovia, lebo všetky tieto procesy prebehli aj mojou nervovou sústavou keď som si túto informáciu po prvýkrát vypočul.  

Jej pôvodkyňou je moja známa, milá osôbka, s ktorou si rozhovormi sem-tam krátime čas v prostriedku mestskej hromadnej dopravy. Ona si je vedomá, že nie som ani obdivovateľom, ani vyznávačom a propagátorom televíznych seriálov počnúc  začiatkom deväťdesiatych rokov „Jednoduchou Máriou" a končiac momentálne Šeherezádou ku ktorej prvému dielu, aby som sa priznal, som si sadol s tým, že pôjde o sfilmovanú známu orientálnu rozprávku „Tisíc a jednej noci" a práve toľko bude aj dielov tohto seriálu. Keď som po asi tridsiatich sekundách zistil, že názov je iba akýsi zaujímavý ťah tvorcov tohto seriálu, stal sa pre mňa tak ako všetky ostatné zabudnutou súčasťou niektorého z televíznych kanálov. Mám samozrejme rád seriály, tie, ktoré obohacujú človeka o poznanie histórie, sveta, umenia, prírody, techniky a p.

Takže - v mestskej hromadnej doprave sa začala odvíjať rozprava na tému televízne seriály a ich prínos pre pracovne vyťaženú populáciu. Známa mi to vysvetlila nasledovne:

„Vieš Juro, na sledovanie televíznych seriálov treba mať nadpriemerné IQ." Spozornel som a skoro zahanbene (vedomý si svojho hrubého nedostatku v podobe ignorovania týchto druhov programov) som reagoval najskôr pobavene, hoci mi to mierne zdvihlo krvný tlak a napokon prišlo aj k tomu neveriacky krúteniu hlavy.  Vysvetľovala: „Človek sa potrebuje odreagovať, aby z neho spadol stres z pracovného vyťaženia, problémov takých i onakých a tak si sadá k televíznemu prijímaču s úmyslom vypnúť a dať odpočinúť všetkým telesným bunkám. Zapína si - „televízny seriál". Juro, ja viem, a aj tí ostatní vedia, že sú to somariny, vymyslenosti a zápletky naozaj krkolomné a veľakrát odtrhnuté od reality. Práve preto to treba pozerať s nadhľadom - použiť to svoje „zvýšené (resp. nadpriemerné)  IQ" (ak ním náhodou oplývate) a sledovať to čo sa tam odohráva akosi iba očami, bez toho, aby si to človek pustil do hlavy."

Bum - a je to jasné. Ale prečo pre Boha by som sa mal odreagúvať takýmto spôsobom, teda sledujem niečo, čo mi nedá absolútne nič a moje IQ mi nedovolí, aby som to sledoval iba očami a podľa rady a návodu tejto milej osôbky by som si mal pri tomto skvele oddýchnuť!! - Beda. Doteraz som si myslel, že s bodmi ohraničujúcimi výšku môjho IQ môžem byť na výsosť spokojný a teraz toto. Nedá sa nič robiť, necháme si každý to svoje odreagúvanie sa od bežných starostí a stresov každodenných a budeme ich teda riešiť každý svojím spôsobom. Môj postoj je jednoznačný, ale samozrejme neodsudzujem nikoho, kto v takomto druhu programov dostupných na všetkých televíznych kanáloch v tom najlukratívnejšom vysielacom čase nachádza uspokojenie, ba i určitý druh vzrušenia a napätia.  Môj obdiv patrí  konzumentom televíznych seriálov oplývajúcim nadpriemerným IQ, ktorí dokážu odsledovať tento druh programov bez psychickej ujmy a s obdivuhodným nadhľadom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?