Slnko, mesto, erotika??

Autor: Juraj Hradský | 6.7.2011 o 8:11 | (upravené 6.7.2011 o 8:16) Karma článku: 3,36 | Prečítané:  532x

Príjemné, ba niekedy i nepríjemné teploty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tohto ročného obdobia, prinášajú so sebou i dlhou zimou odriekané úkony: zbavovanie sa teplých zvrškov, teda zimného oblečenia. Nasadzujeme tričká, havajské košele, bermudy, šortky, skrátka oblečenie, v ktorom sa cítime príjemne a pohodlne. Tu menovaným druhom oblečenia myslím samozrejme letnú výbavu tej silnejšej polovice človečenstva – aj keď už dnes to veľakrát neplatí. Leto vlieva optimizmus hlavne do duší estétov, vyznávačov krásna a konečne všetkých, ktorí radi obdivujú krásy prírody v jej rôznych podobách. A sme pri téme.

Devy, ženy - odkladajúce odev pripomínajú - prepytujem - cibuľu, ku ktorej sa dostávame postupným oddeľovaním pláštikov, do ktorých je obalená, až sa prepracujeme k tomu čo chceme nielen vidieť, ale aj slastne užívať. Postavy diev a žien v letnom miniodeve, o ktoré sa naše oči opierajú na každom kroku - priznajme si - sú balzamom na stresovanú a uponáhľanú chlapskú dušičku - myslím teraz samozrejme tú normálnu, nedúhovú. Sú to akési malé nevinné každodenné radosti, ktoré nás pozitívne naladia a svet sa zdá vo svojej neskutočnej zložitosti a niekedy aj šerednosti krásny, otvorený, voňavý a príjemný. Devy, ženy, dámy, vedomé si svojho čara s blahosklonnými úsmevmi tolerujú naše obdivné pohľady a pohupujúc sa v bokoch ešte zvýrazňujú svoju neodolateľnosť. Krása. Nie je hanbou sa obrátiť a verte, veľakrát sa váš pohľad stretne s pohľadom obdivovaného objektu, ktorý si tiež letmo skontroluje výsledok svojho zapôsobenia na svoje okolie. Priznajme si - sú to príjemné chvíľky. Nejde o erotiku, hoci bujné predstavy dotiahnuté do extrémnych koncov ďaleko od nej nemajú, ale - snažíme sa zostať nad vecou a homo sapiens sa dostal dosť ďaleko vo svojom vývojovom štádiu, aby kultúrnym spôsobom ovládal svoje pudy a živočíšne potreby. Hoci i dnes máme dosť príkladov, že sapientácia ľudstva sa hýbala rôznymi smermi a u niektorých ten vývoj zaostal. Máme tu teda deviácie rôzneho druhu ako dôsledok určitého skratu vo vývoji niektorých jedincov.

Ale - príjemné balzamické pohľady majú tiež svoje horizonty, ktoré dokážu narušiť ba priam nabúrať nazvime to - neestetické prvky. Ide totiž o takú prirodzenú ľudskú vlastnosť, akou je - sebakritika. Sebakritický pohľad a zváženie možného. Tá veľakrát absentuje nielen u ženského, ale samozrejme aj u mužského pohlavia. Iste sa stretávate s peknými devami, ženami, dámami, ktoré síce majú nadváhu, ale svojím oblečením a vystupovaním dokážu tento svoj „hendikep" zúročiť tak, že vyzerajú atraktívne a i neodolateľne. Čo ale s takými, ktoré i keď vedomé si svojej nadváhy, natiahnu na seba elastické obtiahnuté tričko s minisukňou, z ktorej vytŕčajú slonie nohy a pustia sa do ulíc so sebavedomým výrazom na tvári. A tu už aj jedincom, ktorí myslia iba na erotiku, ako sa hovorí - spadne sánka.

Žeby to bolo neuvedomenie si svojho nedostatku? Nedostatok sebakritiky, absencia podlahového zrkadla v domácnosti? - Pud sebazáchovy určuje mnohé naše konania a ak takáto žena túžiaca po partnerovi sa ho vydá hľadať do ulíc takýmto nerozvážnym spôsobom, u tej takýto pud viditeľne absentuje. Môže natrafiť iba na vyššie uvedených jedincov, na ktorých konanie asi nebude mať dobré spomienky a ktorí si svoj skutok následne odpykajú v nápravnom zariadení, alebo nenatrafí vôbec na nikoho. Samozrejme, sú i takí, ktorí obdivujú kypré rubensovské tvary a považujú ich za vrchol dokonalej krásy i keď si dovolím pochybovať, či by ich upútali práve v tak provokujúco - odpudzujúcom obale.  Ale myslím, že takýchto obdivovateľov kyprých tvarov nie je veľa. Ak sa vám zdá pri pohľade na manželské páry že opak je pravdou, pozrite si ich svadobné fotografie ktoré sú pádnymi dôkazmi toho, že v tom čase kupovali odev o niekoľko čísel menší.

Cestoval som autobusom s mojím škôlkarom. Vedľa sedela naozaj korpulentná pani vo vypasovanom pulóvriku a sukni. Synátor mi dôverne ako to len deti vedia, teda nahlas hovorí: Tato, tá pani prečo má štyri prsia?? - Ja naozaj potichu vysvetľujem, že prsia sú iba tie kopčeky čo sú najvyššie, tie ďalšie tri pod nimi, hoci sú rovnaké, sú tak poukladané pod sebou, lebo tete tie vankúšiky takto vyformoval jej tesný pulóvrik, nakoľko má trochu väčšie bruško. Vysvetlenie prijal s poznámkou, že by nemala veľa papať, aby vyzdravela.

Takže - I v takýchto letných prípadoch odkladania odevov niekedy menej je viac. A aby som nezostal iba pri kritike opačného pohlavia, vidíme aj mladých chlapcov, mužov, pánov. Svoje sadlové pupky natiahnu do tričiek, ktoré doplnia bermudami, odhaľujúc v niektorých prípadoch svoje hojné tetovania na ramenách a lýtkach. Snáď tým kamuflujú svoj „hendikep" na ktorý sa prezeraním výjavov ani nedostane. Takže snáď sa vieme vcítiť i do pocitov žien, ktoré sa s takýmito sebavedomými jedincami stretávajú. Sme rôzni a je to tak samozrejme dobre. Stačí ale maličkosť - zvážiť to „umenie možného." Pokiaľ ešte áno a kde už nie. Sebakritika a - veľakrát stačí iba malý pohľad do zrkadla. A budeme sa stretávať plní optimizmu s blaženými úsmevmi na tvárach s nenabúranou vierou, že naše devy, ženy, dámy sú najkrajšie na svete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?