Prečo píšeme blogy?? ...

Autor: Juraj Hradský | 27.9.2011 o 9:10 | (upravené 27.9.2011 o 12:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  216x

Každý bloger - ešte predtým ako si sadol k svojmu prvému blogu - sa iste zamyslel nad tým, prečo sa ide takýmto spôsobom realizovať??! Na svojej stránke sme vyplnili potrebné kolónky a nad a pod podobenku sme uviedli duchaplné texty - prečo píšem a o čom to vlastne chcem písať. Takže - prečo vlastne píšeme blogy??

Sme grafomani a takýmto spôsobom si liečime svoju závislosť?? Alebo je to dobrý spôsob na pohladenie svojej ješitnej dušičky?? Alebo - chceme svoje frustrácie vykričať do sveta aby sa nám aspoň trošku uľavilo?? Myslím ale, že to bude skôr o tom, že človek sa rád podelí o svoje pozitívne, ale aj negatívne skúsenosti so svojím okolím a ak tým môže niekomu, alebo niečomu pomôcť, poteší ho zmysluplnosť tohto konania. Je to o ľudských príbehoch, skúsenostiach, pozitívnych, ale aj negatívnych, ktoré oslovujú čitateľov ktorí zažili niečo podobné  a reagujú na jednotlivé témy blogov. A bloger?? - každého samozrejme poteší pozitívna reakcia, ale iste aj tie negatívne, ktoré mu aspoň napovedia o širokospektrálnej palete názorov a pováh čitateľov ktorí ho konfrontujú so svojimi názormi a postrehmi. Bloger je iste na vrchole blaha, keď sa mu podarí pozitívne vplývať na čitateľov, ale najväčšou odmenou je ak jeho článok pomohol vyriešiť problém ktorý trápil či už jednotlivca, alebo väčšie spoločenstvo ľudí. Vtedy si povie, že jeho činnosť je naozaj zmysluplná a oplatí sa v nej pokračovať.

Mal som naozaj príjemný pocit, keď na blog „Dopravný podnik „ďakujeme" a „Ad „Dopravný podnik ďakujeme" reagoval poslanec a predseda Dopravnej komisie na mestskom magistráte, ktorý pomohol vyriešiť problém prezentovaný v blogu tým, že  následne boli posilnené spoje na inkriminovanej trase. Poďakoval som, v mene svojom, aj cestujúcej verejnosti, ktorá sa tak môže komfortnejšie presunúť či už do zamestnania, škôl, lekárovi atď. Práve toto bola situácia ktorá ma utvrdila v tom, že blogy nie sú útvary slúžiace iba na prezentáciu autora samotného, ale majú svoj zmysel a dokážu dokonca i pomôcť. A samozrejme nemyslím, že sa tak udialo iba v tomto prípade. A napokon veď blog samotný nemusí hneď riešiť  rôzne krízové situácie. Stačí, ak v ňom popísaný príbeh príjemne naladí  čo i len jedného čitateľa - i vtedy mal svoj zmysel ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?