Šok v Maďarsku - 50% Maďarov má slovenské gény ...

Autor: Juraj Hradský | 27.11.2012 o 6:33 | (upravené 27.11.2012 o 6:40) Karma článku: 10,48 | Prečítané:  28980x

A začať treba na úplnom počiatku - teda od príchodu našich predkov do oblasti severokarpatského oblúka a niektorých pridunajských nížin, ktorý i súčasní maďarskí historici a politici posúvajú do neskorého stredoveku a odôvodňujú ho „priesakom valaskej kolonizácie". Súčasne jedným dychom vyhlasujú, že po Hunoch a Avaroch, ktorí prišli do strednej Európy v 4. resp. 6. storočí, prišli do oblasti Dunajskej kotliny  v poslednom desaťročí 9. storočia Starí Maďari a sú tu dodnes (!).

Bývalý maďarský prezident   Arpád Gôncz v čase svojej oficiálnej návštevy v roku 1995 počas prednášky v Oxforde „pobavil" prítomné politické a vedecké publikum keď vyhlásil, že „po Avaroch prišli Maďari, ktorí sa ako prví usadili v Karpatskej kotline (Dunajskej kotline - pozn. aut.) a sú tu dodnes. Tieto pseudovedecké a faktami nepodložené názory totálne vyvrátili výsledky modernej génovej analýzy. V roku 1991 renomovaný genetik profesor Stanfordskej univerzity (USA) L. L. Cavalli Sforza uverejnil výsledky veľkoplošnej genetickej štúdie, ktorú uskutočnil na území dnešného Maďarska. Zaujímavé výsledky tejto štúdie prof. Cavalli-Sforza zhodnotil nasledovne: „Maďarsko v Európe je anomáliou. Jazyk je ázijský, ale obyvateľstvo európske, väčšinou slovanské (pokojne môžeme doložiť termín-slovenské). A títo Sloveni sú pôvodným obyvateľstvom Karpatskej kotliny. Absolútna väčšina obyvateľov Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, je prevažne slovanská (slovenská-pozn. aut.) a kontinuálne európska. Zostalo iba maďarské meno a aglutinujúci (mechanické pridávanie prípon k pôvodnému slovu) jazyk. Maďarských génov niet". (Scientic American, november 1991).

Čo dodať - tieto výsledky boli také šokujúce, že vyvolali negatívne eufórie predovšetkým v Maďarsku, ale i v ďalších krajinách. Táto štúdia dala do pohybu niekoľko renomovaných laboratórií v USA, ktoré zopakovali veľkoplošnú genetickú štúdiu na území Maďarska a dospeli k rovnako šokujúcim výsledkom. Nálezy prof. Cavalliho-Sforzu boli potvrdené v závere tejto štúdie: „len s ťažkosťami možno nájsť nejaké stopy ugorských (staromaďarských) génov v súčasnej populácii Maďarov." Laboratórne techniky modernej genetiky dostali zelenú a začali sa ňou zaoberať odborníci v mnohých krajinách. Ani v Budapešti sa neuspokojili s výsledkami analýz zahraničných odborníkov a čoskoro aj maďarskí genetici uskutočnili rozbor DNA svojich spoluobčanov. Výsledky ale boli pre nich veľkým sklamaním nakoľko  museli priznať, že mitochondriálne gény pochádzajúce z ugorských (staromaďarských) génov sa vyskytujú len u menej ako v 5 % súčasnej maďarskej populácie. Maďarskí genetici zároveň svojimi výsledkami potvrdili aj ďalší nález prof. Cavalliho-Sforzu ktorý spočíval v zistení, že absolútna väčšina populácie Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, ale je prevažne slovanská (slovenská? - pozn. aut.). Aj podľa maďarských genetikov až 50% súčasnej populácie Maďarska má slovanské (slovenské - pozn. aut.) gény. Zvyšok tvoria germánske, valasko-románske a iné gény. Na základe genetickej analýzy populácie Maďarska bol vyslovený názor, že „Maďari v súčasnom Maďarsku (v prevažnej miere) nie sú vôbec Maďarmi."

Podľa doložených štúdií môžeme porovnať sami: cca 5% súčasných Maďarov má ugorské (staromad'arské) gény, ale až 50% má slovanské (slovenské - pozn. aut.)  gény. Podobný genetický prieskum sa uskutočnil aj na Slovensku.  V prvej dekáde 21. storočia doc. RNDr. VIadimír. Ferák preskúmal historický genofond Slovákov pričom dospel k viac, ako pozoruhodným výsledkom. Cez 80% Slovákov (Slovenov) zdedilo gény po predkoch, ktorí žili v strednej Európe už asi 6 000 rokov pred Kristom, teda v mladšej dobe kamennej. Čo to znamená? - iba fakt, že naši predkovia obývali oblasť severokarpatského oblúka a pridunajských nížin už pred 8 000 rokmi. V porovnaní s európskymi národmi táto dlhovekosť slovenskej etnogenézy urobila zo Slovenov rekordérov etnickej autenticity. Boli to práve porovnávacie štúdie výsledkov zo Slovenska s nálezmi v iných krajinách Európy ktoré ukázali, že k slovenskej etnickej dlhovekosti majú v Európe pomerne blízko len obyvatelia Walesu. Výskum vo Walese potvrdil, že až 70% súčasných obyvateľov Walesu má gény svojich predkov, ktorí tu žili  už 4 000 rokov pred Kristom.

Nuž, kde sú posmešníci, ktorí znevažovali prácu a výsledky dlhoročného výskumu Dr. Cyrila A. Hromníka?? Na jeho knihe - Sloveni/Slováci kde sú vaše korene - sa „vybúrili" útočnými kritikami - mimochodom, celkom zbytočne. Výsledky historického výskumu obsiahnuté v tejto knihe, ktorými potvrdzuje Dr. Hromník  autochtónnosť slovenského etnika na tomto území totiž potvrdzujú práve výsledky genetického prieskumu doc. RNDr. Vladimíra. Feráka.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?